bolovi u donjem dijelu trbuha i krvarenje nakon uklanjanja erozije [Savjet stručnjaka]

Imam 18 godina. Na 19. sam tableti Lesinelle, ovo je moje prvo pakiranje. Od samog početka pojavile su se jake mrlje i jaki bolovi u donjem dijelu trbuha, koji podsjećaju na bolove u razdoblju. Je li to zbog ove kontracepcije? Prije 10 tjedana imao sam lasersku eroziju i osjećam bol tijekom spolnog odnosa - uostalom, moj liječnik nije ništa pronašao. Može li loše uklonjena erozija također utjecati na ove neželjene učinke? Propisane su mi tablete freedonela jer je utvrđeno da mala cista djeluje kao lijek.

Bol i mrlje mogu biti povezani s upotrebom hormonske kontracepcije, ali također i s cistom ili nekim drugim razlogom. Erozija bi trebala zacijeliti u roku od 10 tjedana. Bol tijekom spolnog odnosa može biti uzrokovana anatomskim abnormalnostima, upalom, ali također može imati i funkcionalan uzrok, zbog čega je poželjno konzultirati se seksologa.

Imajte na umu da je odgovor našeg stručnjaka informativan i da neće zamijeniti posjet liječniku.

Barbara Grzechocińska

Docent na Odjelu za porodništvo i ginekologiju Medicinskog sveučilišta u Varšavi. Prihvaćam privatno u Varšavi na ul. Krasińskiego 16 m 50 (registracija je moguća svaki dan od 8 do 20 sati).

Oznake:  Seksualnost Psihologija Zdravlje 

Zanimljivi Članci

add